top of page
Bieg Ptolemeusza

 

W niedzielę 6 października 2013r. mali sportowcy ze "Szczęśliwej Trzynastki" wzięli udział w Biegu Przedszkolaków, który odbył się w ramach XXXIII Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza. 

Dopingowane przez swoich rodziców i nauczycieli dzieciaki dzielnie reprezentowały swoje przedszkole i po przebyciu 250 metrów trasy, dumnie stanęły na podium. Naszym dzielnym przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

Kiermasz Warzyw i Owoców

 

Jesień to czas kiedy owoce i warzywa mają najsłodszy smak. Nasze przedszkolaki nie biorą czynnego udziału w ich zbiorach, ale za to eksperymentują, wykonując z nich pyszne sałatki, surówki i soki.

Jak co roku wytwory swojej pracy zaprezentowały na Kiermaszu warzyw i owoców, zapraszając rodziców na degustacje, tuż po przedstawieniu programów artystycznych.

Uroczystości towarzyszyła świetna zabawa, liczne zagadki i  konkursy warzywno-owocowe.

 

Dzień Babci i Dziadka


Jak co roku o tej porze zapraszamy w nasze skromne progi Babcię i Dziadka. Biedronki wraz ze swoją panią zapoczątkowały zajęcia prowadzone metodą P. Dennisona wypiciem wody. Nasi goście byli bardzo dzielni - ćwiczyli z wnukami i dobrze się bawili, o czym świadczą uśmiechy na ich twarzach. Nie zabrakło również piosenek i wierszy dedykowanych naszym miłym gościom. Uwieńczeniem wspólnych zajęć było wręczenie dziadkom upominków, wykonanych własnoręcznie przez ich pociechy.

Czarujemy zime


Dnia 7 lutego bieżącego roku W grupie „Pszczółek” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci „Czarowały zimę”. Pani Łucja zaprosiła Maluszków i ich rodziców do wspólnych zabaw ruchowych z elementem naśladowczym. Tak dobrze czarowali, że wyczarowali bałwanka. Fakt ten stał się istną sensacją – okazało się, że w tym roku był to pierwszy bałwan w naszym mieście.

Ćwiczenia Sherborne Biedronki

​​
Dnia 29 stycznia o godzinie 16:15 w naszym przedszkolu w grupie „Biedronki” dzieciaki zaprosiły swoje mamy, babcie i starszego brata do wspólnej zabawy podczas ćwiczeń prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Zapanował wspaniały nastrój. Wszyscy byli gotowi do wspólnej zabawy. Zajęcia prowadziła pani Kasia. Zabawa była przednia. Wszystkie mamy, babcia i pani prowadząca dzielnie ćwiczyły, a dzieciaki super się bawiły.

Ćwiczenia Sherborne Pszczółki


Dzisiaj maluszki z Panią Łucją ćwiczyły Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Dzięki tym doświadczeniom „Pszczółki” rozwinęły swoje umiejętności współpracy z partnerem i grupą. Odkryły, że ich ciało nie ma przed nimi tajemnic. Maluszki świetnie się bawiły, a przy tym uczyły.

Biedronkowe Ćwiczenia


Tym razem Biedroneczki ćwiczą ze swoją panią i jak zawsze dobrze się bawią. Zabawy z gazetami i chustą animacyjną są ulubionym przedmiotem zajęć gimnastycznych w grupie. Dzieci rozwijają swoją fantazję i wyobraźnię i jednocześnie ćwiczą swoje ciało dla zdrowia i prawidłowego rozwoju.

Walentynki


Walentynki to dzień zakochanych. Z tej okazji Pani Ula urządziła nam niezłą zabawę. Czerwone stroje i kolorowe pompony cheerleaderek to świetne połączenie. Najpierw rozgrzewka, taniec a potem już prawdziwa sportowa rywalizacja. Każda grupa wraz z nauczycielkami wykazała się dużą determinacją i zaangażowaniem, podczas pokonywania toru przeszkód, przeciągania liny czy skakania na piłce . Najważniejsze, że rywalizacji i sportowym okrzykom towarzyszyło dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Przedszkoliada


Przedszkoliada tour to największa w Polsce impreza sportowa dla przedszkolaków, organizowana przy współudziale z lokalnymi władzami, instytucjami i mediami. W tegorocznej Przedszkoliadzie brały udział nasze przedszkolaki ucząc się sportowej rywalizacji fair play.

Klub Wiewiórka

 

26 i 27 marca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, podczas której czterolatki z grupy Mrówki oraz dzieci uczęszczajace pierwszy rok do przedszkola, przystapiły do Klubu Wiewiórka.Przed uroczystym pasowaniem, każda z grup zaprezentowała prozdrowotny progrm artystyczny.

Przedszkolną imprezę wspierali zaproszeni goście ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Polskiego Czerwonego Krzyża i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. W trakcie uroczystości, odbyło sie również rozstrzygnięcie plastycznego konkursu wewnątrzprzedszkolnego. 

Zaproszonym gościom i rodzicom dziekujemy za obecność i pomoc w promowaniu zdrowia wśród naszych przedszkolaków.

 

bottom of page